Naše okolí - Koliba Belvedér - levné ubytování na Lipensku

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Naše okolí

Adrenalin na Lipně

Nedaleko od nás je: asi tak 300m je krásná pláž, půjčovna lodí a šlapadel, beachvolejbalové hřiště, tenisové kurty, půjčovna kol, dětské hřiště a prolézačky, dále převoz, který Vás dopraví na pravý břeh Lipna do nedotčené přírodní krásy Šumavy nebo na hraniční přechod s Rakouskem (pěší, cyklisté a osobní automobily). V zimním období vede přes jezero nejdelší bruslařská dráha na světě (podle podmínek vede dráha z Černé v Pošumaví kolem Jenišova a Horní Plané do Nové Pece a zpět).

Kolem Koliby vede jedna z cyklostezek jejích rozsáhlých kvalitních sítí. Milovníci klidu a přírody určitě vyrazí převozem na pravý břeh Lipna. Pro příznivce in-line bruslení doporučujeme nově vybudovanou trasu z Horní Plané Hor nebo novou in-line stezku Frymburk, Lipno.

Jaro, léto a podzim
Mezi nejoblíbenější výlety na Lipně patří Plešné jezero (z Nové Pece cca 7 km), Vítkův Hrádek (z Horní Plané do Frymburka, převozem na pravý břeh Lipna) s rozhlednou, Zadní Zvonková (převozem přímo u hotelu na pravý břeh, dále směr hraniční přechod Zvonková). A v neposlední v řadě, návštěva Neuschönau v Národním parku Luzný, Stezky korunami stromů - stezka dlouhá 1300m, která se vine 8-25m (Volary, Strážný). V Jeleních Vrších najdete zajímavou expozici o Schwarzenberském plavebním kanále "Kanál expo". V letní sezóně navíc s ukázkami plavení dřeva. Z Jelenních vrchů můžete vyrazit na Medvědí stezku (nejstarší naučná stezka v ČR) a prohlédnout si nádherné kamenné útvary. Cestou do Vyššího Brodu se určitě zastavte na Čertově stěně a Čertových proudech.
V případě nepříznivého počasí návštěva hradu Rožmberk,
poštovního muzea ve Vyšším Brodě, cisterciáckého kláštera tamtéž nebo přímo v Horní Plané rodného domku Adalberta Stiftera. Co se týče relaxace a odpočinku, lze využít např. služeb 17 km vzdáleného aquaparku ve Wellness Hotelu Frymburk, kde naleznete bazén s vířivkami, tobogánem, divokou řekou, saunu, solnou jeskyni a kde si můžete dopřát masáže. Další aquapark je ve 26 km vzdáleném městečku Lipno nad Vltavou.
Výlet na celý den je určitě město Český Krumlov
zapsané v seznamu UNESCO. Kromě zámku si můžete prohlédnout krásnou zámeckou zahradu, zajít do muzea útrpného práva, muzea voskových figurín, skvělý zážitek pro celou rodinu Vám poskytne návštěva bývalých tuhových dolů. Můžete vyrazit na zámek Hluboká a spojit tenhle výlet s návštěvou Zoo (Zoo Ohrada u Hluboké nad Vltavou).
Můžete vyzkoušet windsurfing, půjčit si loďku nebo šlapadlo nebo si udělat výlet bafalem.
Lipno je vyhlášeným rybářským revírem a také rájem pro milovníky sběru hub a borůvek.

Lyžování v Rakousku

Zima na Lipně
V zimním období nabízí Lipno více aktivit, než kterýkoli jiný region v ČR. V blízkosti Horní Plané jsou dva velké skiareály - skiareál Lipno
(28 km) vhodný pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi a skiareál Hochficht (21-37 km – kratší trasa je přes zamrzlé jezero) s alpskými parametry pro náročnější a zkušené lyžaře.
Na Hochficht
se z Horní Plané dostanete přes Novou Pec a hraniční přechod Zvonková. Pokračujte do městečka Ulrichsberg a podle značení až k lyžařskému středisku. Hochficht je v hraniční oblasti Rakouska, položený v kouzelných horách Šumavy, jsou to střední hory 1337 m, je zde celkem • 20 km sjezdovek, od jednoduché až po náročné • 100% umělé zasněžování • 10 vleků včetně 3 komfortní čtyřsedačkové lanovky, 5 lyžařských vleků, dopravníku výtahu na Sunny Kids Park a OEO nejdelší krytý dopravní výtah • Večerní lyžování s reflektory (Pá 18:00 - 21:00 hodin) • Lyžařská škola, půjčovna lyží na místě a ještě mnohem více. • Levné možnosti stravování • průřez pro lyžaře a snowboardisty.
Svahy (20 celkem) 9 lehkých, 10 středních, 1 těžká
Lyžuje se, tak od poloviny prosince do konce března.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky